Skuteczna walka z cellulitem – karboksyterapia

Cellulit to problem dotykający głównie kobiet. Zaczyna pojawia się, nawet już po 20 urodzinach i towarzyszy przez lata. Cellulit nie jest zarezerwowany do żadnego typu sylwetki, jest niezależny od wagi, natomiast ma wiele wspólnego ze stylem życia. Może on powstawać na skutek nadmiernego gromadzenia się wody oraz toksyn w tkankach, a także jako wynik rozrostu komórek tłuszczowych. Walka z cellulitem nie jest łatwa i często wymaga wielu zabiegów. Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna jest bardzo pomocna i dzięki niej, możliwa jest skuteczna walka z cellulitem.

https://dentan.pl/karboksyterapia/

Karboksyterapia – czy jest i jak działa?

Karboksyterapia to inaczej terapia dwutlenkiem węgla, która okrzyknięta została największym osiągnięciem od czasów botoksu. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Gaz, który rozchodzi się w tkankach powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Komórki ciała dzięki temu stają się dotlenione, odżywione, a skóra wygląda dużo lepiej. Najczulsze na karboksyterapię są komórki tłuszczowe, ponieważ dwutlenek węgla powoduje rozpad tłuszczu. W ten właśnie sposób „znika” cellulit.

Jak przebiega karboksyterapia?

Zabieg ten nie jest ani bolesny, ani całkowicie bezbolesny. Wyjątkowe czułe i wrażliwe osoby mogą nie polubić tego zabiegu. Urzadzęnie wprowadza pod skórę cienkimi kanalikami dwutlenek węgla cienką igłą. Aparat kontroluje ilość gazu, a także temperaturę. Zabieg mogą wykonywać wyłącznie osoby do tego specjalnie przeszkolone, dlatego wybierając się na taki zabieg, koniecznie trzeba szukać miejsca, które takich specjalistów zatrudnia. W momencie, w którym zwiększa się ilość gazu pod skórą, pacjentki czuć mogą silniejszy nacisk i uczucie pewnego pompowania pod skórą. Cały zabieg trwać może od kilku do kilkudziesięciu minut a długość zależy od powierzchni ciała poddanego zabiegom.

Kto może a kto nie może skorzystać z takiego zabiegu?

Jak każdy inwazyjny zabieg kosmetologiczny taki i karboksyterapia nie jest dla wszyskich. Z takiej opcji nie mogą skorzystać osoby, które chorują na cukrzycę, przebyły zawał serca, udar mózgu, chorują na nowotwór bądź są w ciąży lub karmią piersią. Jeśli nie występują żadne z przeciwwskazań, zabieg może ponadto być wykorzystywany to walki z wypadaniem włosów, łuszczycą, zmarszczkami, nadmiarem tkanki tłuszczowej czy bliznami potrądzikowymi.

Cellulit czy inne problemy skórne mogą bardzo utrudniać codzienne funkcjonowanie, przyczyniać się do powstawania kompleksów, a także powodować codzienne obniżenie nastroju. Dlatego warto korzystać z tego, co daje nam nowoczesne medycyna estetyczna i kosmetologia. Jednak należy pamiętać, że przy okazji korzystania z tego, warto wcześniej sprawdzić czy pozwala nam na to stan naszego zdrowia, nie mamy żadnych przeciwwskazań, a także jesteśmy w pełni gotowe na taki zabieg. Warto także dokładnie sprawdzić, z jakiego gabinetu korzystamy i czy właśnie ten, który wybraliśmy ma doświadczony personel. To bardzo ważne, żeby nie zrobić sobie krzywdy.