Balkonik kroczący – jak sprawić sobie takie urządzenie?

starsza kobieta

Osoby starsze, które potrzebują pomocy, mogą względnie usamodzielnić się, korzystając z balkonika rehabilitacyjnego. Pomoc w takiej formie jest bardzo ważnym urządzeniem, usprawniającym codzienne życie osób starszych z ograniczeniami ruchowymi. Koszt balkonika jest duży, a jak wiadomo, emerytury są w Polsce przeważnie skromne. Na szczęście jest możliwość otrzymania dofinansowania na balkonik kroczący. Cena wtedy jest dużo mniejsza. Więcej na temat refundacji znajdziesz w naszym artykule.

Balkonik kroczący – czym jest?

Na rynku osoby mające ograniczenia ruchome mają do dyspozycji sprzęt różnego typu. Niestety co z tego, skoro takie urządzenia są bardzo drogie i często koszty nabycia sprzętu przewyższa możliwości finansowe seniorów, potrzebujących takiej formy pomocy. N szczęście w przypadku balkonika kroczącego można liczyć na dofinansowanie. Dlaczego warto zdecydować się na balkonik kroczący? Cena jest dość przystępna po dofinansowaniu. Argumentem, dla którego warto wyposażyć osobę starszą w balkonik to możliwość przewożenia w każde miejsce, dzięki funkcji składania.

Balkonik kroczący – ile wynosi refundacja?

W Polsce refundacja na balkonik kroczący wynosi 70%. Przykładowo, jeśli chodzi o prosty balkonik kroczący, cena nie przekracza 340 zł, to wtedy senior może liczyć na refundację w wysokości 268 zł. Tak więc w praktyce osoba starsza wyda zaledwie 72 zł. To wspaniała wiadomość. Nie da się ukryć, że pomoc finansowa w takiej formie pozwala także wybrać seniorom droższy model, na który by się nie zdecydowali bez refundacji.

Balkonik kroczący – cena

Jak już wspominaliśmy, najczęściej w Polsce użytkownicy balkoników starają się refundację. Jednak nie zawsze wypełnienie wszystkich formalności dotyczących balkoników ortopedycznych jest możliwe. Bez refundacji trzeba podnieść samemu koszty. Standardowe modele kosztuje od 300 do 500 złotych. Jaki wybrać zatem balkonik kroczący? Cena jest determinowana przez jakość i funkcjonalność danego balkonika. W przypadku takiego urządzenia nie warto oszczędzać. Najlepiej zdecydować się na taki model, który wyróżnia się dobrymi opiniami.