Oczyszczanie organizmu z toksyn – jak oczyścić wątrobę i jelita solą Epsom?

Nasz organizm każdego dnia narażony jest na działanie szkodliwych substancji, które mogą powodować wystąpienie objawów takich jak przeziębienie, grypa, a w przypadku układu pokarmowego zaparcia, wzdęcia czy bolesne skurcze. W obecnych czasach nie jesteśmy w stanie uniknąć przyjmowania toksyn oraz szkodliwych substancji z pożywieniem, przez co nasz organizm może nie prawidłowo funkcjonować. Dlatego też, zaleca się okresowo oczyszczanie wątroby i jelit, które odpowiadają za pracę układu trawiennego, wydalniczego, a także krwionośnego i oddechowego. Jednym z polecanych sposobów jest oczyszczenie układu pokarmowego kuracją wykorzystującą sól Epsom. Jak oczyścić jelita wodą z solą w bezpieczny sposób? 

Jak wygląda oczyszczanie jelit i wątroby solą Epsom? 

Odpowiadając na pytanie jak oczyścić jelita wodą z solą, należy powiedzieć nie tylko o przebiegu kuracji, ale również działaniu soli Epsom na organizm. Sól epsom, inaczej nazywana solą gorzką, to siarczan magnezu, który cechuje się działaniem przeciwzapalnym, antyoksydacyjnym, regenerującym i odkwaszającym. Oczyszczanie można wykonać w sposób samodzielny w domowym zaciszu, jednak bez względu na warunki, należy odpowiednio przygotować się do kuracji. Oczyszczanie solą Epsom trwa od dwóch do trzech dni. Przed przyjęciem pierwszej dawki roztworu, należy odpowiednio przygotować organizm na etap oczyszczenia. Osoba, która chce oczyścić organizm za pomocą soli Epsom, musi wprowadzić do swojej codzienności terapię ziołową i zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Codzienna dieta powinna opierać się na lekkich, zbilansowanych posiłkach, z wykluczeniem gotowych, wysokoprzetworzonych produktów. Dieta oraz terapia ziołowa powinna być wprowadzona co najmniej miesiąc przed rozpoczęciem kuracji oczyszczania. 

Zanim jednak rozpoczniesz kurację, dowiedz się jak oczyścić jelita wodą z solą Epsom. W dniu rozpoczęcia kuracji zapewnij sobie obfite śniadanie, ponieważ następny posiłek będziesz mógł przyjąć po zakończeniu kuracji. Pierwszą dawkę roztworu soli z wodą należy przyjąć o godzinie 18:00, a śniadanie można przyjąć najpóźniej do godziny 14:00. Drugim etapem oczyszczania jest dawka soku grejpfrutowego z oliwą, po czym można położyć się spać. Kolejny dzień warto rozpocząć z samego rana tak, aby o godzinie 8:00 spożyć ostatnią dawkę roztworu. Reakcja organizmu w postaci biegunki, powinna pojawić się już drugiego dnia, jednak zależne jest to od indywidualnego działania organizmu.