Kim jest i czym zajmuje się internista? Odpowiadamy!

Choć każdy z nas odwiedził w ciągu swojego życia gabinet internisty przynajmniej raz, nie każdy potrafi powiedzieć kim on jest i czym dokładnie się zajmuje. Można by powiedzieć, że internista Łódź zajmuje się profilaktyką, diagnostyką, a także leczeniem chorób, które mogą dotknąć każdego, jednak to tak, jakby nie powiedzieć nic. 

Kim jest internista? 

Lekarze interniści Łódź to specjaliści z zakresu chorób wewnętrznych, który w zależności od swoich podejrzeń może zająć się leczeniem pacjenta, ale także skierować go do innego specjalisty lub zlecić wykonanie dodatkowych badań, na które może wypisać potrzebne skierowanie. Dobry internista Łódź posiada wiedzę z zakresu prawidłowego działania całego organizmu człowieka, dzięki czemu jest on w stanie postawić trafną diagnozę po wykonaniu wstępnych badań. Według założeń dziedziny jaką jest interna, jedna z najstarszych specjalizacji lekarskich, na zdrowie organizmu człowieka ma wpływ stan umysłu, ciała i ducha. Dlatego też, lekarze chorób wewnętrznych Łódź podczas badania pacjenta, mają na uwadze funkcjonowanie całego organizmu oraz wszystkich układów wewnętrznych, które mogą prowadzić do problemu, z którym przychodzi pacjent do gabinetu lekarskiego. 

Czy lekarz rodzinny jest internistą? 

Zarówno lekarz rodzinny, jak i lekarze interniści Łódź określani są mianem lekarza pierwszego kontaktu. Niestety, ale założenie to jest błędne, ponieważ lekarz internista Łódź zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób wewnętrznych, a jego pacjentami są osoby dorosłe. W przypadku lekarzy rodzinnych wygląda to nieco inaczej, ponieważ w ich gabinecie mogą pojawić się osoby dorosłe, ale również dzieci, których leczenie wymaga wiedzy z zakresu pediatrii, ginekologi, a także chirurgi. 

Warto również pamiętać, że lekarza rodzinnego spotkamy przede wszystkim w przychodni rodzinnej, podczas umówionej wizyty, natomiast dobry internista Łódź może być lekarzem POZ oraz na oddziale internistycznym, gdzie zajmować będzie się głównie pacjentami skarżącymi się na nagłe pogorszenie stanu zdrowia.