Zabiegi laryngologiczne – usuwanie polipów nosa, leczenie zatok i inne

Współczesna medycyna to postęp w zakresie wielu badań diagnostycznych, ale także często przyspieszenie leczenia, czy możliwość pozbycia się przykrych dolegliwości. Operacje laryngologiczne kojarzą się głównie z zabiegami usuwania migdałków, choć lista zabiegów jest o wiele szersza.

Jeśli pojawiają się objawy, które świadczą o niedrożności nosa, utrudniają oddychanie czy wiążą się z dolegliwościami bólowymi, warto udać się do specjalisty, który przeprowadzi odpowiednie badania i dobierze leczenie. Sprawdź nasze pozostałe zabiegi i operacje.

Usuwanie polipów nosa

To jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów laryngologicznych. Polipy powstają wskutek częstych stanów zapalnych w obrębie nosa, co prowadzi do przerostu błony śluzowej. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut i jest dla pacjenta praktycznie bezbolesny. Nowoczesne narzędzie pozwalają na precyzyjne usuwanie polipów, przy maksymalnym osłabieniu możliwego krwawienia.

Inne zabiegi laryngologiczne

Inne często wykonywane operacje laryngologiczne to te, które mają udrożnić nos i ułatwić oddychanie. Część z tych zabiegów pozwala też na redukcję chrapania, które może prowadzić do groźnego bezdechu sennego. Z kolei część z nich ma spełniać funkcję estetyczną. Są to takie zabiegi jak:

  • korekcja małżowin nosowych;
  • korygowanie skrzywienia przegrody nosowej;
  • repozycja kości nosa po złamaniu.

Leczenie zatok

W przypadku przewlekłego zapalenia zatok, często zalecane są operacje laryngologiczne. Uporczywe problemy z oddychaniem, uczucie zatkania i nawracające stany zapalne nie są niczym przyjemnym. Poza płukaniem zatok, wykonywane są zabiegi metodą Caldwella – Luca, które skutecznie niwelują wszystkie te objawy.

Nowoczesne sprzęty medyczne

Należy również podkreślić, że zabiegi laryngologiczne nie trwają długo. Czas w jaki pacjenci dochodzą do zdrowia to na ogół kilka dni. Większość z operacji znacznie poprawia komfort życia pacjentów, którzy coraz chętniej korzystają z bogatej gamy zabiegów. Nowoczesne metody leczenia, a także doskonałe zaplecze sprzętowe z pewnością pomagają im w podjęciu tej decyzji.