W jaki sposób radzić sobie z chorobami górnych dróg oddechowych?

Choroby górnych dróg oddechowych dotykają wielu z nas. Uporczywy katar, bóle ucha i gardła zdarzają się przez cały rok bez względu na porę. Wiele objawów są błędnie odczytywane przez pacjentów, na przykład katar i bóle zatok przypisuje się alergii, a to nie zawsze prawda. W jaki sposób efektywnie radzić sobie z chorobami górnych dróg oddechowych? Najlepiej udać się do specjalisty.

Warto wiedzieć, że lekarz rodzinny na prośbę pacjenta może wystawić skierowanie do laryngologa. Wtedy pacjent udaje się na wizytę bezpłatnie, ale zazwyczaj czas oczekiwania na przyjęcie jest bardzo długi. Drugim sposobem jest skorzystanie z usług laryngologa prywatnie. Na przykład prywatnie laryngolog w Poznaniu przyjmuje w wielu placówkach medycznych w centrum miasta. Aby wybrać się do laryngologa nie trzeba mieć nasilonych objawów. Meczący katar też świadczy o problemie laryngologicznym. Specjalistyczne wsparcie jest równie niezbędne wtedy, gdy pacjenci zauważają powracające bóle gardła, krtani, chrypkę, problemy ze słuchem, szumy uszne, chrapanie oraz krwawienie z nosa. Nie każdy wie, że przewlekłe choroby laryngologiczne wymagają czasem interwencji chirurgicznej. Dlatego należy jak najszybciej podjąć diagnozę i leczenie, aby zapobiec stresującym zabiegom.

Dlaczego warto skorzystać z prywatnej wizyty u laryngologa?

Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo pacjenta lepiej jest skorzystać z usługi prywatnej ze względu na krótki czas oczekiwania i szybką diagnozę i leczenie. Skierowanie od lekarza rodzinnego do laryngologa w ramach NFZ wymusza na pacjencie oddalenie leczenia w czasie. Niekiedy zdarza się, że jest za późno na wprowadzenie podstawowych metod leczenia. Wtedy lekarze zlecają interwencje chirurgiczne, które nie zaliczają się do przyjemnych. Na wizycie prywatnej lekarz obserwuje objawy pacjenta, diagnozuje problem i kieruje pacjenta na leczenie, które może polegać na przyjmowaniu leków przez pewien czasu. Ponadto usługi prywatne umożliwiają kompleksowe wykonanie wszystkich niezbędnych badań.