Jak ochronić oczy przed działaniem światła niebieskiego?

O tym, że zbyt długie wpatrywanie się w ekran jest zgubne dla zdrowia naszych oczu, słyszeliśmy zapewne wszyscy. Niestety, nasze życie stało się obecnie zależne od wszelkich technologii. Załatwianie spraw na urządzeniach mobilnych, praca w biurze, czy też relaks przed telewizorem lub konsolą na dobre wpisały się we współczesny styl życia. I chociaż nowoczesne rozwiązania z pewnością wniosły wiele wygody, nie da się tu zarazem ukryć, że problemy ze wzrokiem dają się we znaki rosnącej liczbie ich użytkowników. W niniejszym artykule przybliżymy temat okularów z Blue Control, uchodzących za najskuteczniejszą formę ochrony przed stopniowym uszkadzaniem wzroku.

 

  • Soczewki Hoya Blue Control i ich zalety

 

Japońskie soczewki Hoya Blue Control to nowatorska forma szkieł, wyposażonych w specjalistyczną powłokę antyrefleksyjną. Ma ona za zadanie redukować groźny nadmiar światła niebieskiego, emitowanego przez ekrany i wyświetlacze urządzeń. Dzięki temu, nasze oczy widzą jedynie odbicie szczątkowe, które nie zaszkodzi ich zdrowiu. Okulary z Blue Control mogą być wykorzystywane podczas oglądania filmów, grania w gry komputerowe lub czytania i pisania na komputerze. Ich skuteczność utrzymuje jednocześnie jednolity poziom w każdych warunkach, bez względu na stopień oświetlenia pomieszczenia.

Szkła Hoya Blue Control to także znakomita estetyka, dzięki której nie musimy wybierać między zdrowiem oczu, a prezencją noszonych okularów. Soczewki te są bowiem niezwykle cienkie i lekkie. Sprawia to, że korzystanie z nich nie wiąże się z dyskomfortem ani koniecznością doboru grubszych opraw. Pamiętajmy jednak, że prawdziwą gwarancją bezpieczeństwa naszych oczu są tu jedynie szkła oryginalne, dostępne w specjalistycznych sklepach internetowych, jak chociażby polski E-Okularnicy.