Czym jest woda wodorowa i jakie ma znaczenie dla zdrowia?

Ostatnimi czasy dużo mówi się o chorobach cywilizacyjnych, takich jak otyłość, miażdżyca, nadciśnienie czy cukrzyca. O ile przyczyny tych schorzeń mogą być różne i nie dotyczą każdego człowieka, to jednak jest coś, co łączy je wszystkie. Chodzi o długotrwałe złe nawyki żywieniowe, które w konsekwencji prowadzą do spadku sił witalnych, zakwaszeniu organizmu oraz wielu chorób, które powoduje nadmierna ilość wolnych rodników w ciele. Czy woda wodorowa przywróci siły witalne i zdrowie?

Jak powstaje woda wodorowa?

Woda wodorowa powstaje poprzez połączenie wody z wolnym wodorem (wodorem molekularnym), bez wystąpienia wiązania między cząsteczkami. Istnieje kilka sposobów na wzbogacenie wody w wodór. Można to zrobić, korzystając z różnego rodzaju urządzeń inhalacyjnych, tabletek, czy też spożywając gotowych napojów wodorowych w puszkach (ważne by nie w plastikach, które wchodzą w reakcję z wodorem).

Aby otrzymać dobrej jakości wodę wodorową, o odpowiednim stężeniu pierwiastka, dobrze jest postawić na nowoczesne generatory wody wodorowej. Jednymi z lepszych będą te modele, które pozwalają na wytworzenie wodoru molekularnego H2 nie niższe niż 1,2 mg/l, tę wartość bowiem przyjęło się uważać za optymalną pod względem terapii wodą z wodorem.

Co można zyskać dzięki przyjmowaniu wody wodorowej?

Pijąc wodę wodorową, można zaobserwować w ciele szereg pozytywnych zmian. Dzięki nim można odzyskać siły witalne, znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu schorzeń i łagodzenia ich objawów, m.in.: astmy, alergii, katarakty, cukrzycy, stopy cukrzycowej, hipercholesterolemii, choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego, reumatyzmu, choroby Crohna, chorób skóry, związanych z ubytkiem kolagenu, niektórych chorób serca, wrzodów, zaburzeń odporności immunologicznej, nowotworów, chronicznego zaparcia, biegunki, HIV.

Dbając o odpowiedni poziom nawodnienia, czyli pijąc około 2l wody wodorowej  dziennie można przywrócić odpowiedni poziom nawodnienia komórek, tym samym poprawę cyrkulacji krwi i płynów ustrojowych.