Skurcz jelit – czym jest?

Jelita odgrywają bardzo istotną rolę w życiu człowieka. To w nich następuje wchłanianie substancji pokarmowych do krwi w obiegu, a także różnych witamin i mikroelementów, które odżywiają ciało, czy też formułują masy kałowe, które odpowiadają za przemianę materii i jeżeli odpowiednio działają jelita, kał zostaje wydalone z organizmu. Jelita mają około 9 m długości i przesuwanie się treści pokarmowej jest możliwe dzięki skurczom mięśni gładkich. Zbyt silne skurcze wywołują dolegliwości. Czym jest skurcz jelit, a także w jaki sposób się go pozbyć. Zachęcamy do przeczytania krótkiego artykułu?

Czym jest skurcz jelit?

Nadmiernie pobudzanie mięśni gładkich doprowadza najczęściej do skurczów jelit. Dzieje się tak ze względów błędów dietetycznych, zjedzenia zbyt tłustych lub zbyt ciężkich potraw. Bardzo często skurcz jelit spowodowany jest również  jedzeniem w pośpiechu, a także odżywianiem się dietą niekorzystnie oddziałującą na ludzki organizm. W takiej sytuacji dochodzi do rozciągania nadmiernego się ścian, co jest odpowiedzią na odruchowy skurcz mięśni gładkich, ponieważ chcą one wrócić do swojej pozycji. 

Objawy skurczu jelit

Skurcze jelit objawiają się przede wszystkim bardzo mocnym nasilonym i falującym bólem, który raz się pojawia raz zanika. Bardzo często jest on także przyczyną biegunek i dochodzi do nadmiernego produkowanie gazów. Mogą się pojawiać nudności oraz wymioty. Brzuch jest wzdęty, napięty, chory traci apetyt. Aby tego uniknąć należy przede wszystkim dobrze się odżywiać i uważać na spożywanie potraw i nieświeżych, a także zawierającej zbyt dużo konserwantów.

Skurcz jelit – co zażywać?

Aby uniknąć skurczów jelit, warto zażywać sprawdzone suplementy i leki na zdrowe jelita, dzięki temu poprawisz swoją perystaltykę, a także zapobiegniesz nadmiernym skurczom jelit, które są tak uciążliwe dla Twojego organizmu. Warto zdecydować się na ofertę firmy Farmapol tam znajdziesz polecane suplementy i leki na jelita. Ponadto nie zapomnij o dobrym odżywianiu, a także jedzenie dużej ilości warzyw oraz owoców, które świetnie poprawiają perystaltykę jelit.