Profesjonalne leczenie kręgosłupa Szczecin — Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej

Jak tak naprawdę działa nasz kręgosłup i jakie leczenie kręgosłupa Szczecin będzie najlepsze?

Kręgosłup, który jest częścią układu szkieletowego, spełnia funkcje takie jak układ podporowy dla całego organizmu, daje nam dość ograniczony zakres ruchów oraz działa jako narząd ochrony rdzenia kręgowego. Kręgosłup w części szyjnej łączy się z czaszką, która ma w sobie wiele istotnych i wrażliwych narządów takich jak mózg, ucho wewnętrzne czy oko. Dzięki swojemu ukształtowaniu, czyli lordozie szyjnej, kifozie piersiowej oraz lordozie lędźwiowej, spełnia także funkcję obronną dla narządów mieszczących się w czaszce. Leczenie kręgosłupa Szczecin w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej może pomóc Ci z problemem z kręgosłupem!

Skolioza — jej objawy, przyczyny i leczenie kręgosłupa Szczecin

Skolioza dotyczy zaburzeń w aż trzech płaszczyznach – czołowej, strzałkowej oraz poziomej. Dlatego w jej przypadku można zauważyć skrzywienie boczne, ale także asymetrie pomiędzy lewą i prawą stroną oraz rotację kręgów. Skolioza ma wiele podziałów i rodzajów, więc można je klasyfikować w zależności od momentu powstawania zmian, przyczyn, charakteru choroby oraz stopnia zmian. Wyróżniamy skoliozę niemowlęcą, dziecięcą, młodzieńczą oraz skoliozę dorosłych. Leczenie kręgosłupa Szczecin przez profesjonalne osoby może pomóc Ci uporać się z tym problemem.

Czym zajmuje się fizjoterapeutka i fizjoterapeuta w swojej pracy?

Fizjoterapeutka i fizjoterapeuta w swojej pracy rozróżnia i leczy różne dysfunkcje układu nerwowo mięśniowego, mięśniowo-szkieletowego, sercowo-naczyniowego oraz oddechowego. Możesz się do nich zgłosić na przykład na leczenie kręgosłupa. Szczecin jest miastem, w którym działa Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej, które specjalizuje się w tego typu usługach. Działania fizjoterapeutki lub fizjoterapeuty opierają się na wielu płaszczyznach: korekcji wad postawy, specyficznej analizie, fizjoterapii neurologicznej, ortopedycznej czy terapii dolegliwości bólowych narządu ruchu, kręgosłupa i stawów obwodowych.

Czym tak naprawdę jest fizjoterapia – zawód fizjoterapeuty jest zawodem medycznym!

Fizjoterapia to gałąź medycyny, która zajmuje się likwidacją skutków lub łagodzeniem procesów chorobowych oraz ich następstw, przywracaniem sprawności człowieka w ciągu całego jego życia oraz zapobieganiem im. Dyscyplina ta pobiera również wiele informacji z nauk o kulturze fizycznej, nauk behawioralnych oraz społecznych. Leczenie kręgosłupa Szczecin w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej może pomóc Ci wrócić do pełnej sprawności!