Dlaczego warto udać się do dietetyka?

Zapraszamy do skorzystania z darmowej pierwszej konsultacji z dietetykiem. Nasi specjaliści przeprowadzą z Tobą bardzo dokładny wywiad żywieniowy, który pozwoli określić cele oraz powody, dla których warto wdrożyć nowy plan żywieniowy. Dietetyk, oprócz zapoznania się z aktualnym sposobem żywienia pacjenta, może przyjrzeć się oraz zlecić dodatkowe badania laboratoryjne. 

Indywidualny plan żywieniowy

Każdy plan żywieniowy skonstruowany przez dietetyka jest indywidualnie dopasowany do pacjenta. Dodatkowo dietetyk przeprowadza analizę składu masy ciała. Pozwoli ona określić zawartość oraz masę tkanki tłuszczowej i wody. Dietetyk bada historię żywieniową pacjenta oraz dostosowuje dietę do preferencji żywieniowych tak, aby była ona zarówno skuteczna, jak i smaczna.

Przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym

Udaj się do specjalisty, jakim jest  dietetyk Ostrowiec Świętokrzyski, jeśli marzysz o pięknej, a przede wszystkim o zdrowej sylwetce. Dietetyk udzieli kompleksowego wsparcia także w przypadku innych problemów niż chęć zrzucenia zbędnych kilogramów bez efektu jo-jo. Wdrożenie nowego planu żywieniowego jest ważne w przypadku wielu chorób, m.in. tych związanych z wątrobą. Dieta przyczynia się do walki z wieloma chorobami cywilizacyjnymi, z którymi zmagamy się ze względu na coraz mocniej przetworzoną żywność, stres, siedzący tryb życia, a co za tym idzie – niską aktywność fizyczną. Jeśli marzysz o pięknej, zdrowej i rozświetlonej cerze – zmiana stylu życia i żywienia powinna być pierwszym krokiem na drodze do uzyskania upragnionych efektów. Dzięki zdrowej diecie w zauważalny sposób możesz wygładzić zmarszczki oraz przyczynić się do zredukowania cellulitu. 

Monitorowanie postępów 

Po wdrożeniu planu dietetycznego oraz stabilizacji masy ciała udać możesz się na bezpłatną wizytę kontrolną, która ma na celu monitorowanie postępów. Tylko w taki sposób pożądane efekty zostaną z Tobą na dłużej. Wizyta kontrolna pozwoli określić, czy plan żywienia jest wystarczający oraz prawidłowo wdrożony do codziennego życia.