Witaminy na oczy i wzrok – jakie brać?

Wzrok to jeden ze zmysłów człowieka, dzięki któremu widzimy cały świat. Jakość wzroku a tym samym kondycja oczu może się z wiekiem pogorszyć przez tryb życia, a także genetykę, z którą trudno wygrać. Jednak na szczęście na rynku farmaceutycznym mamy dostęp do witamin, które wspomagają pracę oczy i wzroku. 

Jakie witaminy warto brać, aby poprawić pracę oczu i wzrok?

Wielu biologów specjalizujących się w anatomii człowieka jest przekonanych, że wzrok jest najważniejszym zmysłem człowieka. Nie ma co się jednak dziwić, ponieważ oczy pozwalają na koordynację przestrzenną i przemieszczanie się po świecie. Co ciekawe, jakość wzroku jest determinowana przez dietę, jaką stosujemy na co dzień, tryb życia, a także predyspozycje genetyczne. Jako ludzie mamy wpływ przede wszystkim na sposób odżywiania się. Jeśli chcemy poprawić wzrok i pracę oczu, nasza dieta musi być bogata w witaminy: A, B, C, D i E.

Witamina A kształtuje pracę siatkówki, witamina B poprawia odporność oczy, witamina C wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, witamina D reguluje ciśnienie w gałkach ocznych, a witamina E zapewnia odpowiednią ostrość wzroku i sprawność gałek ocznych. Oprócz tego pozytywnie na zmysł wzroku i oczy wpływają składniki tj. luteina, zeaksantyna, cynk, selen, miedź i kwasy tłuszczowe omega -3. 

Czy stosując pożywną dietę, można poprawić wzrok?

Jak tak wspominaliśmy, dieta mocno oddziałuje na kondycję oczy i jakość wzroku. Możemy powyższe stężenie wszystkich witamin zwiększyć, zażywając różne suplementy. Niezwykle skuteczne są tabletki z czarnej jagody na oczy. Uboga dieta w substancje wymienione w pierwszej części artykuł może skutkować poważną chorobą oczu. 

Zdrowa i zbilansowana dieta

Odpowiedni jadłospis może nie tylko wesprzeć pracę gałek ocznych, a także ostrość wzroku i głębokość odbieranych kolorów. Tym samym stosując przemyślaną dietę, możemy liczyć na poprawienie komfortu podczas codziennego funkcjonowania. Jeśli nie jesteśmy w stanie spożywać tylu witamin z jedzenia, to warto spożywać tabletki z czarnej jagody na oczy, będące koncentratem substancji odżywczych.