Kiedy warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

Nawet mając najzdrowsze zęby nie zawsze jesteś w stanie zapobiec ubytkom. I choć każdy z nich to zagrożenie dla całego uzębienia, nowoczesne implanty pozwolą Ci zachować hollywoodzki uśmiech. Najważniejsze to wszczepić je na czas… czyli kiedy?

Wbrew temu, co sądzą niektórzy, sąsiadujące z luką zęby nie są w stanie wypełnić wolnej przestrzeni. To szkodliwy mit. Jedynym sposobem na to, by wypełnić lukę po zębie, jest doświadczony stomatolog i profesjonalne implanty stomatologiczne. To one dają sąsiednim zębom potrzebne oparcie, zapewniając im stabilność i ochronę przed niszczeniem ich szkliwa. Implanty są świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto ma choćby jeden ubytek, gdyż poprawiają nie tylko wygląd uzębienia, lecz także wymowę… i komfort życia.

Utrata zęba to wstęp… do kolejnych

Z wizytą u profesjonalisty nie warto zwlekać. Już brak jednego zęba sprawia, że w jamie ustnej zaczynają zachodzić zmiany. Jednym z nich jest „efektem domina”. Sąsiadujące z luką zęby tracą oparcie z jednej strony, przez co mogą zacząć się chwiać i przechylać, być wypychane, a ich szkliwo ścierane. Pamiętać należy także o tzw. efekcie Godona, kiedy ubytek w jednej szczęce rzutuje na stan szczęki przeciwstawnej. Mówiąc prościej: jeśli stracisz ząb u góry, ząb położony w analogicznym miejscu na dole, pozbawiony podparcia zęba przeciwstawnego, może wysunąć się z zębodołu. Jeśli więc nie chcesz utracić kolejnych zębów, postaraj się szybko temu zapobiec i podjąć właściwe kroki. Brak zęba wpływa też istotnie na rozwój języka – w skrajnych przypadkach może potrzebna być interwencja chirurga.

Implanty stomatologiczne tylko u profesjonalnego dentysty!

W zasadzie każdy dorosły powyżej 16 roku życia (do którego nadal rosną kości), po pomyślnie zakończonej konsultacji medycznej i ewentualnym leczeniu periodontologicznemu (czyli leczeniu schorzeń przyzębia), może pozwolić sobie na implanty stomatologiczne. Najlepiej wszczepić je od razu po usunięciu zęba, gdyż po kilku latach zanik kości może wymusić dodatkowe (i dodatkowo płatne) zabiegi, takie jak przeszczepienie bloczków kostnych, rozszczepienie wyrostka zębodołowego czy też podniesienie dna zatoki szczękowej.

Gotowy na wszczepienie implantów? Dopilnuj, by oddać się w ręce fachowca. Zacznij od sprawdzenia gabinetów w najbliższej okolicy, np. wpisania w wyszukiwarkę „implanty stomatologiczne Warszawa”. Szukaj wyłącznie miejsc, które oferują najnowocześniejsze i sprawdzone rozwiązania technologiczne, sprawdzaj skrupulatnie opinie internautów. Ze zdrowiem nie ma żartów… ani miejsca na eksperymenty.

Zdrowy i piękny uśmiech jest wart każdych starań. Już dziś zadbaj o zęby i umów się na konsultację.