Preparaty na wszawicę dla dzieci

Gdy problem wszy zaczyna dotykać Twojego dziecka, warto udać się do apteki i zakupić specjalnie przeznaczony produkt. A jest ich kilka do wyboru. Są to preparaty na wszawicę dla dzieci w postaci balsamu, płynu lub szamponu. Aplikuje się odpowiednią ilość produktu na włosy, wciera się w nie i pozostawia na czas określony w ulotce.

Najczęściej do szamponu dołączony jest foliowy czepek, który zabezpiecza utrzymanie preparatu na włosach. Kolejną czynnością jaką należy wykonać jest wyczesywanie martwych wszy i ich jaj. Jest to dość żmudne i czasochłonne zajęcie, ale nie można tego zlekceważyć i należy dokładnie wyczesywać pasmo po paśmie. Do zestawu dołączony jest grzebień z gęstymi zębami, który łatwo zbiera wszy. Takim preparatem jest Nyda.

Ochrona skóry głowy dziecka, czyli stop wszawicy

Ciekawym sposobem na profilaktykę wszawicy są gumki do włosów, które są nasączony olejkami zapobiegającymi zalęganie się wszy. Działanie ich jest przewidziane na kilka tygodni. Jednak jeżeli pojawi się wszawica leczenie jest koniecznością. Pierwsze objawy to swędzenie skóry głowy, które coraz bardziej się nasila. Po kilku dniach, gdy na dobre zadomowiła się na głowie wszawica leczenie polega na zastosowaniu preparatu miejscowego. Produkty skierowane do dzieci, zazwyczaj są to przyjemnie pachnące płyny, aby nie zniechęcały do siebie najmłodszych pacjentów. Po około tygodniu należy powtórzyć zastosowanie płynu. Wzmacnia to jego działanie i zapewnia dłuższą ochronę. Po wystąpieniu wszawicy należy głowę kontrolować, aby mieć pewność, że można zakończyć leczenie.