Periodontolog Warszawa – Artodonto zaprasza

Same zęby pełnią bardzo ważną funkcję w organizmie człowieka.

Nie ma jednak zębów bez przyzębia i my w Artodonto doskonale o tym wiemy. Dlatego nasza klinika świadczy także kompleksowe usługi z zakresu periodontologii. Regeneracja dziąseł, skaling bądź kiretaż? U nas znajdziesz zabiegi periodontologiczne na najwyższym poziomie. Periodontolog Warszawa? Artodonto zaprasza!

Periodontologia – wyjaśnienie pojęcia

Periodontologia to kolejne pojęcie, które samym brzmieniem potrafi sprawić, że jeżą nam się włosy na karku. Tymczasem jego znaczenie jest banalne. Termin pochodzi od greckich słów perí (wokół), odoús (ząb) oraz lógos (wiedza) – oznacza więc tyle co wiedza na temat tego, co znajduje się wokół zęba. Periodontologia obejmuje zatem leczenie kości dookoła zębów, dziąseł, kieszonek dziąsłowych, usuwaniem kamienia nazębnego oraz poddziąsłowego, a także przedłużanie koron.

Jakie zabiegi wykonuje periodontolog?

Periodontolog zajmuje się całym spektrum chorób przyzębia. Jeśli ząb jest drążony przez chorobę od środka albo nieodpowiednio czyszczony, często widoczne stają się kieszonki zębowe – dochodzi do recesji dziąsła. Może to prowadzić do ruszania się zębów, a także ubytków w kościach. Periodontolog dociera wtedy do korzeni zębów, a także wypełnia ubytki kostne. Taki zabieg nazywany jest fachowo operacją płatową. Kolejnym zabiegiem jest gingiwektomia, czyli plastyka dziąsła. Poprawia ona jego kształt i wygląd, niwelując powstałe w wyniku nieprawidłowości dziąsła patologie i wpływając pozytywnie na estetykę uzębienia. Podobną funkcję ma wydłużenie koron, stosowane w eliminacji tzw. uśmiechu dziąsłowego. Periodontolog Warszawa w klinice Artodonto to także znakomita okazja dla mieszkańców Warszawy, którzy chcą pogłębić efekt skalingu. Taką możliwość stwarza kiretaż, zabieg który eliminuje złogi oraz szkodliwą florę bakteryjną z dolnej części zębów.

Profilaktyka

Mimo korzystnych warunków leczenia zapewnianych przez Artodonto, zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Poniżej umieszczamy listę wskazówek ułatwiających dbałość o zdrowe przyzębie:

  • Myj zęby min. 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Nie dociskaj szczoteczki, żeby nie uszkodzić dziąseł i nie spowodować jego recesji. Przy wrażliwych dziąsłach używaj szczoteczki z miękkim włosiem. Jeśli masz możliwość, używaj szczoteczki elektrycznej – usuwa więcej bakterii niż zwykła szczoteczka.
  • Regularnie chodź na wizyty kontrolne do swojego dentysty.
  • Raz w roku wykonaj piaskowanie zębów i/lub skaling. Rozważ kiretaż.
  • Aktualne badania wykazują korelacje między stresem a chorobami układu trawiennego oraz zębów z przyzębiem. Nawet jeśli Twój grafik jest napięty, znajdź chwilę dziennie na wyciszenie i odpoczynek.