Odmładzający, bezoperacyjny lifting twarzy – na czym polega?

Pośród najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, specjaliści niejednokrotnie wymieniają HIFU, przeprowadzany w nowoczesnych gabinetach w Krakowie i innych dużych miastach.

Co ciekawe, technologię tego typu wykorzystuje się nie tylko przy liftingu twarzy, ale też leczeniu raka prostaty. Jest to bowiem metoda bezinwazyjna, charakteryzująca się wysoką skutecznością. Co należy wiedzieć na temat takiej odmładzającej kuracji, zanim udamy się do najbliższego gabinetu?

Czy każdy może udać się na taki zabieg?

Chociaż zabieg ten jest w stu procentach bezpieczny dla pacjenta, istnieje kilka przeciwwskazań, dyskwalifikujących nas z tej terapii. Po pierwsze, osoby, które często poddają się zabiegom medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie powinny korzystać z tej metody.

Wiązki, wytwarzane przez urządzenie do liftingu, nie mogą bowiem przenikać przez miejsca, w których niedawno stosowana była właśnie ta substancja. Po drugie, istnieją też przeciwwskazania ogólne, uniemożliwiające skuteczną procedurę. Mowa tu o nowotworach, ciąży, chorobach serca, stanach zapalnych w miejscach liftingu czy też przebytych udarach mózgu.

Z tego też powodu, gabinety w dużych miastach, takich jak Kraków, HIFU jest poprzedzany obowiązkową konsultacją z lekarzem specjalistą.

Jak skuteczny jest lifting bez skalpela?

Naskórek po przeprowadzonym zabiegu pozostaje nienaruszony, zaś sama skóra zostaje wygładzona i odbudowana. Dzięki wysokiej precyzji najnowocześniejszych sprzętów dostępnych na rynku, lifting tego typu jest rekomendowany nawet osobom o wysokiej wrażliwości skóry.

Możliwe jest nawet odmłodzenie miejsc delikatnych naturalnie, jak dłonie, szyja lub dekolt. Pierwsze efekty stają się zauważalne już po pierwszym zabiegu, aczkolwiek zaleca się wykonanie serii 3-4 liftingów. Pozwoli nam to nie tylko na utrwalenie efektu końcowego, ale też jeszcze większą poprawę wyglądu naszej skóry. Nie jest też wymagana rekonwalescencja.

Pamiętajmy jednak, że najwyższą jakość usług zagwarantują nam wyłącznie najbardziej renomowane, nowoczesne gabinety. Jeśli interesuje nas więc zabieg HIFU Kraków lub innym mieście z naszej okolicy, nie zapominajmy o zapoznaniu się z oficjalną stroną gabinetu oraz opiniami pacjentów na jego temat.