Kolacja – co powinieneś o niej wiedzieć?

Kolacja to posiłek, który ma ogromny wpływ na naszą wagę. Niewłaściwe godziny spożywania pokarmów mogą rzutować na nasz wygląd oraz pracę jelit. Chcąc prowadzić zdrowy tryb życia konieczna jest wiedza dotycząca tego, co możemy jeść przed snem. Jaka jest odpowiedź? Zapraszam do lektury.

Sałatki

Sałatki to idealna propozycja na kolację, którą możemy stosować każdego dnia. Charakteryzują się one wieloma możliwościami przygotowania, dzięki czemu nie popadniemy w monotonię posiłkową. Możemy stosować do niej chude sery, orzechy, owoce, warzywa czy też gorzką czekoladę. Wszystko zależy od tego, jaką sałatkę chcemy uzyskać. Są one lekkostrawne oraz idealnie pasują na posiłek przed snem. Nie obciążają naszych jelit i przez noc są w stanie je oczyścić, abyśmy mogli cieszyć się lekkością po wstaniu. Sałatki to również idealna porcja niezbędnych witamin i składników odżywczych, które dobrze wpływają na nasz organizm. Możemy je jeść nie później niż 2-3 godziny przed snem. Wtedy nie obciążymy żołądka oraz unikniemy między innymi koszmarów sennych. 

Półtłuste nabiały oraz pieczywa pełnoziarniste

Dobrym rozwiązaniem, jeśli zastanawiamy się co jeść na kolację, będą półtłuste nabiały. Zawierają one niskie stężenie tłuszczu oraz tak jak w przypadku sałatek są łatwostrawne. Posiadają wapń, który jest budulcem naszych kości oraz zębów. Dodatkowo pomaga w zachowaniu prawidłowej kondycji układu nerwowego. Pieczywo pełnoziarniste natomiast posiada wiele ważnych tłuszczy, które wspomagają pracę mózgu. Ponadto pomagają w przyswajaniu witamin. Pełnoziarniste pieczywo zawiera duże stężenie błonnika, który pomaga w trawieniu i oczyszczaniu jelit. Dobrym pomysłem na kolację mogą być kanapki z warzywami lub chudą wędliną.

Ryby

Ryby są polecane przez wszystkich dietetyków na świecie. To właśnie one pozytywnie wpływają na nasz cały organizm. Szczególnie korzystnie oddziałują na mózg, ponieważ posiadają kwasy omega-3. Dodatkowo mają wysokie stężenie składników odżywczych, które regulują procesy zachodzące w naszym ciele. Ryby to dobre źródło białka, które jest budulcem naszych mięśni. Warto jeść je na kolację, ponieważ są zdrowe oraz nie powodują uczucia ciężkości. Najlepiej jest jeść je gotowane na parze.

W powyższym artykule każdy bez problemu znajdzie odpowiedź na pytanie co jeść na kolacje? Jak widać propozycji jest dużo. Wystarczy jednak robić to z głową oraz nie popadać w monotonię.