Jak znaleźć dobrego dentystę w Kielcach?

Jeśli chodzi o opiekę stomatologiczną, oferta NFZ jest żenująco niewielka. Wobec szybko rozwijającej się technologii, nowych urządzeń i świetnych materiałów dostępnych na rynku, usługi refundowane pozostają daleko w tyle. Rwanie, srebrne plomby i zabiegi bez znieczulenia mogą zniechęcić najtwardszych. Dlatego większość z nas gotowa jest zapłacić, za bezbolesną wizytę, dobrze przeprowadzone leczenie i w efekcie piękne zdrowe zęby. Gabinety prywatne mnożą się więc jak grzyby po deszczu. Który z nich wybrać?

Poniżej znajdziesz kilka sposobów, aby znaleźć dobrego stomatologa. Oczywiście żadna z tych metod nie jest niezawodna i jedyna słuszna, ale z drugiej strony, nie są wymagające, więc można sobie zrobić rozeznanie.

  1. Zapytaj znajomych. To najlepsze źródło informacji. Znajomi z reguły powiedzą ci prawdę. Może chodzą do lekarza, który robi świetną robotę, ale jest niezbyt kontaktowy, a może nacięli się na dentystę artystę, który robi bardzo ładne plomby, ale one wypadają po paru tygodniach. O opinię warto szczególnie popytać, jeśli masz poważniejszy problem, jak zatrzymane ósemki, czy duże ubytki.
  2. Nie ufaj opiniom umieszczonym w internecie – szczególnie na stronach informacyjnych. Dlaczego? A czy Tobie zdarzyło się napisać dobre słowa o którymś lekarzu? Pewnie nie. Bo jak jest ok, to ok. Prawda jest taka, że te dobre opinie zwykle pisane są na zlecenie samych gabinetów. A te złe – na zlecenie konkurencji. Wyjątkiem mogą być opinie w mediach społecznościowych, grupach, gdzie ktoś zadaje pytanie, a inni polecają. Jednak i tu mogą zdarzyć się podstawieni użytkownicy.
  3. Sprawdź ofertę gabinetu. Im większy zakres usług oferuje, tym większa szansa, że pracują tam dobrzy fachowcy. Inaczej nie mieliby pacjentów i nie byłoby ich na to wszystko stać. Wiadomo, nie każdy stomatolog w Kielcach musi mieć w gabinecie tomograf, czy zatrudniać implantologa, ale lepiej dla ciebie, żeby wszystko było w jednym miejscu. Porównaj ceny. Zarówno podejrzanie niskie jak i zaskakująco wysokie powinny wzbudzić niepokój.
  4. Zajrzyj na stronę internetową – dobre gabinety mają czym się pochwalić. Zadzwoń i zapytaj, ile się czeka na wizytę. Jeśli mogą Cię przyjąć od ręki, to może być znak, że nie mają zbyt wielu pacjentów. Umów się na przegląd. Czasem gabinety oferują go bezpłatnie na pierwszej wizycie. Zobaczysz jaka jest obsługa, jakie warunki, co zaproponują. Zwróć uwagę, czy używają jednorazowego sprzętu, czy jest czysto i dyskretnie. Zapytaj, czy oferują znieczulenie w ramach usługi, czy tylko na życzenie.
  5. Lekarz, to zawód, w którym nauka nigdy się nie kończy. Jeśli dentysta może się pochwalić tylko dyplomem sprzed 15 lat, to lepiej poszukaj innego. Takiego, który inwestuje w swoją wiedzę i umiejętności. Studia podyplomowe, specjalizacja, kursy i szkolenia, to niezbędne potwierdzenie kompetencji.

http://stomatologkielce.pl/

Na koniec najważniejsze. Jeśli trudność z wyborem dentysty ma opóźnić leczenie, to nie zwlekaj. Wybierz dobrą klinikę z pełnym pakietem usług. Czasu, który upłynie nie odzyskasz, a zęby nie włosy, nie odrosną.