JAK NIE ZACHOROWAĆ NA GRYPĘ?

Okresie wiosennym oraz jesiennym, ze względu na zmianę temperatur oraz częste opady, jesteśmy bardziej narażeni na przeziębienie oraz grypę. Grypa jest bardzo uciążliwą chorobą, ponieważ w jej wyniku bolą nas wszystkie mięśnie i przynajmniej przez tydzień musimy odpoczywać w łóżku. Tak długa przerwa może komplikować nasze plany zawodowe oraz codzienne obowiązki. Grypie często towarzyszą też powikłania, które potrafią ciągnąć się przez kilka tygodni. 

Jak nie zachorować na grypę?

Wirusem grypy możemy zarazić się wszędzie – w pracy, w komunikacji miejskiej, w sklepie czy podczas spotkania z najbliższymi. Odizolowanie się nie jest możliwe, dlatego powinniśmy uważać na to, czy osoby przebywające w naszym otoczeniu nie wykazują oznak choroby. Katar oraz kaszel są najczęstszymi objawami, które są bagatelizowane przez osoby chore. Grypie możemy zapobiec, stosując szczepienia przeciw grypie poznań. Dzięki szczepieniom nasz organizm staje się bardziej odporny na wirus i przypadku zarażenia doskonale wie jak poradzić sobie z chorobą. Szczepienia są skuteczne i pozwalają na uniknięcie choroby. Szczepienia na grypę powtarzane cyklicznie co roku, pozwalają na uzyskanie właściwej odporności na grypę. Ta choroba jest bardzo zakaźna, dlatego najskuteczniejszym sposobem na jej uniknięcie jest szczepienie. 

Jak rozpoznać grypę?

Najczęstszymi objawami grypy są katar, kaszel oraz wysoka gorączka. Kiedy zauważymy te objawy, powinniśmy zgłosić się do lekarza, aby ten przepisał nam właściwe leki. Poza leczeniem ważny jest także odpoczynek. Czas choroby powinniśmy spędzić w łóżku, odpoczywając i śpiąc. Regeneracja w czasie choroby jest bardzo ważna dla naszego organizmy. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy wychodzić z domu do pracy, ponieważ w ten sposób możemy zarazić innych i narazić ich na poważne konsekwencje wynikające z choroby. Niewyleczona grypa może skutkować jeszcze poważniejszymi objawami, dlatego tak ważne jest, żeby już przy pierwszych objawach zastosować leczenie i odpoczynek.