Idealnie dopasowane łóżko rehabilitacyjne

Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym oraz współpracy specjalistów z pogranicza inżynierii, fizjoterapii i medycyny możliwe jest tworzenie mebli i urządzeń, które w znacznym stopniu pomagają usprawnić codziennie działania chorego. Automatyzacja, w jaką jest wyposażone nowoczesne łóżko rehabilitacyjne, pomaga choremu w nabywaniu samodzielności po operacji.

Cechy, które powinno posiadać profesjonalne łóżko rehabilitacyjne:

  1. Automatyzacja. Prosty w obsłudze pilot, z którego korzysta się w sposób intuicyjny to podstawowe udogodnienie dla chorego. To samo tyczy się regulacji podnóża.
  2. Bezpieczeństwo. Przed zakupem łóżka, warto upewnić się, że zawiera ono elementy uniemożliwiające choremu wypadnięcie.
  3. Zapobieganie powstawaniu odleżyn. Należy pamiętać, że osoba chora korzystająca z łóżka rehabilitacyjnego, często przebywa w pozycji leżącej i półleżącej. Problemem, który się pojawia w związku z tym faktem, mogą być odleżyny. Aby zapobiec ich powstawaniu, warto zaopatrzyć chorego w materac, który minimalizuje to ryzyko.

Łóżko rehabilitacyjne, o czym warto wiedzieć przed nabyciem

Funkcjonalność i łatwość obsługi to najważniejsze aspekty, którym warto się przyjrzeć przed wynajmem lub kupnem łóżka rehabilitacyjnego. Warto sięgnąć po maksymalnie zindywidualizowane oferty. Łóżko rehabilitacyjne perfekcyjne dopasowane do sytuacji chorego i jego uwarunkowań fizycznych wspomaga leczenie. Należy pamiętać również o procesie rehabilitacji. Łóżko rehabilitacyjne powinno usprawniać pracę rehabilitanta i pacjenta, jak i również posiadać takie dodatki, które mogłyby być użyteczne w trakcie wykonywania ćwiczeń. Zautomatyzowany zagłówek pozwala na szybkie i bezpieczne regulowanie oparcia pleców i głowy, co ma niebagatelne znaczenie przy zmianie pozycji osoby chorej. Zdecydowanie zwiększa to jej komfort poruszania się i wykonywania najmniejszych nawet czynności. Konstrukcja łóżka rehabilitacyjnego powinna być stabilna, tak, aby opiekun chorego mógł bez problemu wykonywać czynności pielęgnacyjne.