Dlaczego warto stosować serum do twarzy?

Bardzo wiele osób zastanawia się, jak powinna wyglądać dobra pielęgnacja twarzy. Spore grono ludzi smaruje się jedynie zwykłym kremem przeznaczonym bardzo często do dzieci lub jakimś tradycyjny, nawilżającym znalezionym przypadkowo na półce w sklepie, nawet nie w drogerii. Co istotne, warto zastosować kilku stopniową pielęgnację cery, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na odbudowę, a także spowolnienie procesu starzenia się skóry. Kluczową rolę pełni w wieloetapowe pielęgnacji twarzy serum do twarzy dlaczego?

Serum do twarzy

Bardzo wiele osób stosuje serum do twarzy zamiennie z innymi kremami. Co to znaczy? Po umyciu twarzy nakłada tylko serum i w ten sposób uważa, że zakończyło swoją pielęgnację. Nic bardziej mylnego! Na pielęgnację nie nakłada się też od razu makijażu, ponieważ z pewnością nie utrzyma się cały dzień. Zatem, w jaki sposób stosować serum do twarzy?

Jak stosować?

Co istotne, serum do twarzy stosujemy tuż po umyciu cery. Co to oznacza? Podczas porannej, czy wieczornej pielęgnacji, musicie dokładnie umyć twarz lub złuszczyć naskórek, następnie warto nałożyć ulubiony tonik lub też spray, dzięki któremu zwilżycie nieco twarz. W ten sposób przygotujecie się na przyjmowanie kolejnych, odżywczych składników.

Po tej czynności nakładamy serum do twarzy, ważne aby było ono dostosowane do wieku. Jeśli jesteście w tym wieku, że warto zainteresować się przeciwzmarszczkowymi produktami, dobrze jest sięgnąć po serum polecane na przykład: dottore c flush. Świetne, przeciwstarzeniowe serum polecane przez dermokosmetyków, które znajdziecie na tej stronie: https://www.livinia.pl/,  kolejnym świetnym kosmetykiem z tej serii niepowodującym podrażnień, idealnie nadające się do skóry w średnim wieku jest: forlle d hyalogy

Po tych preparatach nakładamy ulubiony krem. Jeśli jest to poranna pielęgnacja, trzeba pamiętać o nałożeniu kremu na dzień, a jeśli wieczorna kremu na noc. Pamiętajcie, że krem ma znaczenie, ponieważ krem na dzień jest nieco lżejszy swojej konsystencji i można na niego kłaść makijaż, natomiast krem na noc jest bardziej treściwy bogatszy i często mógłby powodować tak zwane rolowanie się makijażu.